“Print Screen”

Home / porady / “Print Screen”

12140606_10153776430474063_6784798846108138603_n“Print Screen” to polecenie jest bardzo użyteczną funkcją komputera, jeśli wiesz jak go używać. Dzięki zrzutowi ekranu mamy możliwość skopiowania obrazu wyświetlanego na monitorze najczęściej do pliku graficznego. Zrzut ten zostaje zapisany w schowku, używany jest np. w celu demonstracji oprogramowania.

1
Znajdź na klawiaturze “Print Screen”. Klawisz ten może być oznaczony skrótem np. “PrtSc”. Zwykle występuje on w górnym rzędzie klawiszy.
2
Skopiuj zawartość przeglądanego ekranu do schowka poprzez naciśnięcie przycisku “Print Screen”. Jeśli klawisz “Print Screen” lub “PrtSc” polecenia znajduje się na klawiaturze numerycznej w tym samym miejscu co klawisz “Insert” to naciśnij klawisz “Funkcja” lub “Fn” i “Print Screen” w tym samym czasie.
3
Teraz należy skopiować nasz zrzut ekranu ze schowka do innego programu np. WordPad powalającego na edycje tekstu i obrazu. Taki obraz ekranu możesz teraz wydrukować.

Wskazówki
Jeśli klawisz “Print Screen” nie działa mimo użycia go z klawiszem funkcyjnym, użyj klawisza “Ctrl” zamiast funkcyjnego.
Naciśnięcie klawiszy “Ctrl” i litery “V ” w tym samym czasie jest skrótem wklejania wcześniej skopiowanych plików.
Te instrukcje dotyczą systemu operacyjnego Windows.